Ponořit se do svého vědomí

Dnešní článek není ke čtení a ani neladí k tomu, že se nám teprve probouzí podzim. Ale měla jsem nedávno krásný zážitek, který bych vám také chtěla zprostředkovat.

Jak jste se už mohli přesvědčit, meditování mi moc neříká, ale myslím si, že alespoň nějaká forma duševní hygieny je velice důležitá. Být schopna se na chvíli odpojit od okolních ruchů a vzruchů a ponořit se sama do sebe. Když na mě takováhle potřeba přijde, počkám, až padne tma a celá domácnost jde na kutě. Lehnu si na gauč nebo do postele, nasadím sluchátka a pustím si nějaký ambient.

Je to relax, občas u toho usnu. Je to příjemné, ale nic, o čem bych nadšeně vyprávěla ostatním. To se ale změnilo na začátku týdne, kdy jsem si takhle poslechla, jak zní praskání ledu podbarvené sotva slyšitelnou, tajuplnou hudbou. Stačilo několik vteřin, aby okolní svět přestal existovat a já měla pocit, že jsem dokonale ponořená ve svém vědomí. Zdálo se mi, jako bych cítila, jak mi pracují jednotlivé orgány a žilami pumpuje krev.

Zkuste to taky a pak mi napište do komentářů, jestli na vás hudba působila stejně.

+1

2 Comments

 1. Katka
  October 13, 2019

  Skúšala som niečo podobné pred pár dňami, kedy moja nervová sústava reagovala podráždene na každý vzruch a ja som sa cítila mizerne. Nielenže mi to podarilo sa perfektne upokojiť, ale dokonca som si aj skvelo oddýchla. 🙂 Bolo to akoby som mohla dokonale vypnúť. 🙂

  0
  Reply
  1. Jarka
   October 13, 2019

   Pro mě je to lepší, než se pokoušet o klasickou meditaci. Na to se nedokážu pořádně soustředit. Co jsi zkoušela?

   0
   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top